Tänane kuupäev Apr 21st, '18, 23:12

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Tanel, Suzuki Samurai, 98a
PostitusPostitatud: Nov 26th, '11, 21:20 
Eemal
roheline vöö

Kert kirjutas:
tsilli kirjutas:
Tere jälle üle pikka aja!

Auto on saanud juba päris uue ja ilusa välimuse(rehvid, vints, tõste ala 2-3"). Taha sain volvo v40 tagumise vedru ja ford escord universaal tagumine amort(mis sobib väga hästi ja on ala 8-9 cm pikem kui orginaal, väga hästi töötab see kombo). Ees on aga jama, bmw vedru on iseenesest hea (518 universaali tagumine) aga sobivat amorti no ei leia, osad liiga jäigad ja siis jälle liiga nõrgad, osad mis vb jäikuse poolest sobiks need jälle pikkusega ei sobi (rav 4 tagumine on ikka väga väga pikk mulle ette, tellisin ja saatsin tagasi). Nüüd ka kõige tähtsam kui keegi teab mis oleks ette head, pikkusega ala 30cm koos( võib ka veidi pikem 34-35) ja lahtiselt võiks olla alates 47 kuni 54, all võiks silm olla ja üleval polt. Kui kellegil kodus mingeid amorte vedeleb ja viitsib mõõta oleksin tänulik :) . Praegu on ees inter star bussi tagumine amort ja no see seal küll ei amortiseeru :D . Vb keegi teab kohe töötavat kombot? Pildid tulevad siis kui amordid ka alla saan st paari nädala jooksul, tahaks selle osa ikka valmis saada :D

Tanel

Kas leidsid esimesed amordid kuskilt?

Ei ei pole leidnud, kuigi mõtlesin välja kuidas teen. Heaks lahenduseks on kaks varianti, nimelt suzuki samurai enda tõsteamort 2", kuni 95 aastani, st siis tavaline mitte coilover ja teha silla külge vedrukann, oli vist selle asja nimi :roll:(praegu on coilover tüüpi combo ees) . Kasutada mõtlesin selliseid amorte 2tk 2-3"http://www.jimnybits.co.uk/shop/sj-/-samurai/sj-/-samurai-front-procomp-es3000-shock/prod_408.html kui keegi odavamat kohta teab siis võite julgelt märku anda :) . Sellega aga see jama, et siis tuleb uued vedrud ka otsida. Teine variant on suzuki jimny vedru ja amordi combo. Põhimõtteliselt tööd sama palju/vähe (aga jimny amordi pikkust pean veel uurima). Tagumise otsa teen ka ringi kuna volvo vedru ikka liiga pehme :? , kasutan ka arvatavasti samurai procomp toodangut .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 26th, '11, 21:27 
Eemal
roheline vöö

enx kirjutas:
Tere.

Ma arvan, et kui paned 6,5:1 ülekande vahekasti, läheb sul maantee kiirus ka madalaks(kui on üldse plaanis maanteel sõita sellega).
Mul 4,16:1 ülekanne ja maanteel 31" saharaga 90-ga sõites 3500 pööret. Veits palju või mis. :)

Hendriko

Tere!
Pool sõidust on kindlasti maanteel, vb isegi rohkem. Aga see aeglusti on ikka pagana kiire praegu. Mul praeguste rehvidega umbes sama tulemus selle kiiruse juures 3500 pööret. Kui õigesti asjast aru saan siis pole nagu pointi muuta ei diffri ülekannet ega vahekasti ülekannet :rolleyes:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 26th, '11, 21:35 
Eemal
Sirguv Noor Samurai

Telefoni number: 53449661
Auto: Suzuki SJ413 90a, Land Rover Defender 110, 2000a
RAV-i omad siis mis minul ideaalis lehtvedrudel samukale ette lähevad on siis kinnises asendid 40cm ja täiesti lahtises 60cm.

.aga ma ikka ootan vist ära, tehnika areneb nõnna kiiresti et raudselt on aasta pärast juba väljas 8D ekraanid, need on märksa vingemad. Ühendad sinna külge üle värskeima 7G mobiilvõrgu oma uusima MP12-pleieri ja vaatad sealt vana head 1. põlvkonna porri.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 26th, '11, 21:48 
Eemal
roheline vöö

Kert kirjutas:
RAV-i omad siis mis minul ideaalis lehtvedrudel samukale ette lähevad on siis kinnises asendid 40cm ja täiesti lahtises 60cm.

Kardan, et 40 cm liiga pikk (hakkab kokku taguma kui sillapiirajat ei pane)originaal on mälu järgi 25 cm koos ja 43-44 lahtiselt, tõstet rohkem ei teha tegelt kui ainult 5-7max cm. Selle tõstega peaks juba väga hästi 31" rehv alla mahtuma, pregugi ruumi küll ja veel :) .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 27th, '11, 18:44 
Eemal
kollane lai vöö

Telefoni number: 5273429
Auto: Jimny 2000
tsilli kirjutas:
enx kirjutas:
Tere.

Ma arvan, et kui paned 6,5:1 ülekande vahekasti, läheb sul maantee kiirus ka madalaks(kui on üldse plaanis maanteel sõita sellega).
Mul 4,16:1 ülekanne ja maanteel 31" saharaga 90-ga sõites 3500 pööret. Veits palju või mis. :)

Hendriko

Tere!
Pool sõidust on kindlasti maanteel, vb isegi rohkem. Aga see aeglusti on ikka pagana kiire praegu. Mul praeguste rehvidega umbes sama tulemus selle kiiruse juures 3500 pööret. Kui õigesti asjast aru saan siis pole nagu pointi muuta ei diffri ülekannet ega vahekasti ülekannet :rolleyes:

Tere!

No kui ikka plaanid 31" panna, siis ju oleks ülekannet muuta vaja ikka. Need ikka tunduvalt suuremad rehvid, kui su praegused olemas olevad. Aga kas just 6,5:1 ülekannet vaja - see rohkem kivironijate teema või siis 33" ja suurema jaoks.

Hendriko

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 27th, '11, 23:06 
Eemal
kollane lai vöö
Kasutaja avatar

Telefoni number: 526 5874
Auto: Suzuki SJ410
Aeglane ülekanne alati hea maastikul.

Ma ei ole iial Suzuki vahekasti ülekannet muutnud, aga kui õnnestub teha nii, et 4H jääb edasi 1:1 ja 4L on aeglane (näiteks 6,5:1), siis saab lõpptulemus väga hea. Maanteel sõidad ikka kiiresti normaalsetel pööretel, aga maastikul on hea aeglasega ronida.

Uuesti kiireks saad ju ülekande alati muuta vahetades käigu ülespoole (2., 3. jne).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 28th, '11, 00:27 
Eemal
kollane lai vöö

Selles see jama ongi jah, et 4H ka muutub mingil määral. http://www.trail-gear.com/samurai-transfer-case-gears Siit välja lugedes, kui ma õieti aru saan, siis muutub 4H 6,5:1 ülekandega aeglasemaks 20%. 4,16:1 muutis 11-12%

Hendriko

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 29th, '11, 23:20 
Eemal
roheline vöö

Siis saan aru, et kui muuta siis maksimaalselt 4.9:1? Siis vist juba muudab kiire käigu ka 16% aeglasemaks, mida on vist ka liiga palju. Mis muidu samurail originaalis on?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 29th, '11, 23:51 
Eemal
kollane lai vöö
Kasutaja avatar

Kui juba ülekannet vahetada, siis mina ei kahtleks ja paneks kõige aeglasema. Olgem ausad - selle kastiga ikka maanteed nii kui nii pikalt ju ei sõida või sõidab?
Ma mäletan oma originaalse suzuki aegadest, et ikka suht jube oli. Seega jäävad üle ainult viletsad ja veel viletsamad metsateed, kuhu sobib ta aga ideaalselt. Ja sinna ikka aeglane ülekanne ju.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 30th, '11, 00:15 
Eemal
roheline vöö

tarmo kirjutas:
Kui juba ülekannet vahetada, siis mina ei kahtleks ja paneks kõige aeglasema. Olgem ausad - selle kastiga ikka maanteed nii kui nii pikalt ju ei sõida või sõidab?
Ma mäletan oma originaalse suzuki aegadest, et ikka suht jube oli. Seega jäävad üle ainult viletsad ja veel viletsamad metsateed, kuhu sobib ta aga ideaalselt. Ja sinna ikka aeglane ülekanne ju.

Sõidan siiski päris palju maanteel, suhe on umbes 50/50, Päris metsakolliks teda ehitada siiski ei taha :? .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 30th, '11, 00:27 
Eemal
kollane lai vöö

No kui ikka ainult metsamasin, siis mina ka ei kahtleks kõige aeglasema ülekande panemise osas, aga ikkagi kui vaja maanteed ka lasta arvan, et see läheb liiga rajuks. Kui varem oli umbes 100-ga sõites 3000 pööret ja see ei häirinud kõrva ka, aga nüüd on umbes 80-ga sõites 3000 pööret(3500 pöördega tahaks juba kõrvaklappe Sukis saada), mis iseenesest norm kiirus maanteel kulgemiseks. Ja kui nüüd kõige aeglasem ülekanne panna, siis 65-70-ga maanteel kulgemist mina küll ette ei kujuta. Mul ta ka ikka suht igapäevaselt käigus, kui muidugi Eestis olen.
Kui ülekannet vahetasin siis lootsin, et tuleb maanteel jõudu juurde natuke. Ja tuligi-tuli korralikult juurde, aga ma pole seda uskunud, et see nii palju ajab maantesõidul pöördeid üles.
Aga no eks lõpliku otsuse pead ikka ise tegema. Need lihtsalt minu arvamused sellest mida olen kogenud.

Hendriko

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 30th, '11, 02:06 
Eemal
kollane lai vöö
Kasutaja avatar

enx - kui suured rehvid all on?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 30th, '11, 19:04 
Eemal
kollane lai vöö

tarmo kirjutas:

31" saharad

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 30th, '11, 21:44 
Eemal
roheline vöö

enx kirjutas:
tarmo kirjutas:

31" saharad

Ja jaksab vedada küll?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Nov 30th, '11, 22:02 
Eemal
kollane lai vöö

tsilli kirjutas:
enx kirjutas:
tarmo kirjutas:

31" saharad

Ja jaksab vedada küll?

Edukalt jaksab jah. Siduril läks kohe suu kõrvuni :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: