Tänane kuupäev Aug 18th, '18, 18:53

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vitaraga ujumine
PostitusPostitatud: Dets 1st, '09, 02:00 
Eemal
kollane vöö
Kasutaja avatar

Auto: Vitara
Puht arutluse ja teadmistejanus huvitaks mind, palju stock (loe ilma snorklita) vitara vett kannatab?
On kellegil kogemusi?

Mis anomaaliad/probleemid tavaliselt tagajärjed on?

Täna sain vähe ujutud enda omaga, vesi kuskil poole stangeni (4" tõstet)

Mingeid anomaaliaid ei täheldanud peale seda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Vitaraga ujumine
PostitusPostitatud: Dets 1st, '09, 02:22 
Eemal
Sirguv Noor Samurai

Telefoni number: 53449661
Auto: Suzuki SJ413 90a, Land Rover Defender 110, 2000a
Stock Jimnyga sai kah vähe ujumas käidud nii 10cm alumisest ukse äärest ülessepoole ja polnud kah nagu häda midagi.Tuleb lihtsalt asja mõistusega võtta ja mitte tekitada lainet ette ja siis hoogu maha võtta....

.aga ma ikka ootan vist ära, tehnika areneb nõnna kiiresti et raudselt on aasta pärast juba väljas 8D ekraanid, need on märksa vingemad. Ühendad sinna külge üle värskeima 7G mobiilvõrgu oma uusima MP12-pleieri ja vaatad sealt vana head 1. põlvkonna porri.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 1st, '09, 02:37 
Eemal
kollane vöö
Kasutaja avatar

Kert kirjutas:
Tuleb lihtsalt asja mõistusega võtta ja mitte tekitada lainet ette ja siis hoogu maha võtta....

Ć„kki räägid sellest rohkem, mu unine ärajoodud aju ei jaganud pointi miks see halb...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 1st, '09, 02:43 
Eemal
Sirguv Noor Samurai

Kui hooga kuskile sisse sõidad tekib ette laine...aga kui hoo kohe maha võtad kipub laine tavaliselt tagasi tulema, hooga kapoti alla ja reeglina jõuab vesi ka sisselaskesse...Nähtub kahte autot saarema rallil erinevatel aastatel sama asja pärast samas kohas seismas.Sellel aastal oli selleks uuem cherokee millel valasime ca 1l vett sisselaskest välja.Samadel põhjustel mõningatel aastatel tuukri tänavas uputuste ajal autod seisnud.Vaja ju klassi näidata ja hooga sisse kihutada siis vaadata, et krt laine vist liiga suur ja hoog järsult maha võtta.Ja ei olegi palju vaja, et vesi oleks seal kus pole vaja.Kui snorkel olemas on siis pole hullu:)

.aga ma ikka ootan vist ära, tehnika areneb nõnna kiiresti et raudselt on aasta pärast juba väljas 8D ekraanid, need on märksa vingemad. Ühendad sinna külge üle värskeima 7G mobiilvõrgu oma uusima MP12-pleieri ja vaatad sealt vana head 1. põlvkonna porri.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 1st, '09, 11:45 
Eemal
kollane lai vöö
Kasutaja avatar

Auto: GRAND VITARA 2,0B 2006
Ma ei teapalju sul muidu auto kõrgus aga minu GV l e andis tehas 0,5m stock ehk 200mm kliirentsiga teeb see CA 20 cm üle ukse alumise serva!
Ujumise juures vist muud nagu häda ei olegi kui, et valede sõidumaneeride korral tõmbab hinge kinni autol. Ujudes vana autoga on ka oht, et seal kus miski kehvasti kinni satub vesi sisse. Ja pärast suur ujutamist võiks difrid sildadel ülevaadata ja üleliigne vesi väljalasta! Vastasel juhul võib juhtuda anomaalia suurte külmakraadidega kus mingid asjad külmuvad ära.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 1st, '09, 18:49 
Eemal
kollane vöö
Kasutaja avatar

Tagumine sild peaks küll veekindel mul olema, remonditud sai siis sai "Heinza" näpunäidete järgi tehtud.

Esimesest ei tea, pole lahanud.

Aga kuidas elektroonika asjasse suhtub, ma siin vaatan et mõned sõidavad ikka päris sügaval

stiilinäide: http://www.youtube.com/watch?v=X54y_sye ... re=related

Kas peale snorkeli tehakse ka elektroonikale mingeid modifikatsioone?

Ma küll hästi ei taha uskuda, et näiteks generaator mis üleni on vee all teeb oma tööd :eek:

Või siis starter kuhu hirmus suur + külge läheb, kas lühisesse ei lähe asjad?

Mikk

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 1st, '09, 20:00 
Eemal
Sirguv Noor Samurai

Aju ja kaitsmekarpi ei tasuks päris uputama hakata.Aga generaatorid töötavad ikka vee all kah.Kuigi peale korralikku uputamist tasuks üle vaadata.Ja jagaja kartab kah vett.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 2nd, '09, 00:27 
Eemal
roheline vöö

Telefoni number: 51934560
Auto: Suzuki Vitara 1,6 JLX 5D
Ć•hku võtab Vitara vasaku esitule ja iluvõre vahelt läbi ühe anuma,mis kaitseb ära esimese vee(umbes 3-4 liitrit)sattumise õhufiltrisse.Eemalda vasak esilogar ja puuri sinna kopsiku-anuma sarnasele asjale jämedam auk alla.Originaalis on seal imeväike auk,mis kipub ära ummistuma.Jagajale õhu läbivool ja pistikud mingi vett hülgava määrdega üle ja peakski enam vähem olema....

Siiski kui veetakistuste läbimisel on vaja tugevasti pöördeid anda,oleks tark paigaldada snorkel. :exclaim:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 2nd, '09, 20:00 
Eemal
roheline vöö

Uuel Vitaral mainis manualis , et kuni pooltelgedeni. Rohkemat infot pole sealt raamatust leidnud.
Ise suutsin ühe koolmekoha ületada nii , et esimese hooga jooksis laine pea poolde esiklaasi. Vee sügavus võis reaalselt olla tsipa üle koopa.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 6th, '09, 23:13 
Eemal
kollane vöö
Kasutaja avatar

Njah täna läks vähe halvemini,

Sai taas karjääripõhjas ringi sõidetud, kui järsku "rajalt" eksisin, ja mütaki sügavamasse vette põrutasin, jäin "kinni" sinna, mõtlesin , et miks edasi ei liigu ja avasin ukse, et vaadata mis värk on, sellel hetkel voolas autosalong vett täis Pilt

Seal pusides siis hakkas lõpuks vaikselt mootor ära koolema, otsustasin auto seisma jätta, tirisime cherokeega siis kuivemale kohale ja sai taas käivitatud, sumbutist lendas vett nagu veekahurist :)
Natuke tuterdas ja siis hakkas normaalselt käima.

Pärast uurides sain teada kust vett sisse viskas, nimelt kuna mul on 2" keretõstet ka tehtud siis esimesed amordi püstakud ei ole päris enda kohapeal, vaid siis 2" allpool, seal paras auk, ja täpselt ratta kohal, nii vesi ka kapoti alla sai. Vähemalt tean mida kinni lappida :)

Illustreeriv pilt amordipüstaku august:
http://www.granitepath.com/~kd7hcg/side ... ta/36.html

Igaljuhul on tunne, et ennem kevadet salogni kuivaks ei saa enam :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 6th, '09, 23:18 
Eemal
Sirguv Noor Samurai

Oot, oot...mis sul altpoolt nii kinni ehitatud auto, et sealt vett mootori ruumi sisse ei tulegi? :eek:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 6th, '09, 23:35 
Eemal
kollane vöö
Kasutaja avatar

Kert kirjutas:
Oot, oot...mis sul altpoolt nii kinni ehitatud auto, et sealt vett mootori ruumi sisse ei tulegi? :eek:

Ei no tuleb ikka , aga nagu mina asjast aru sain siis sealt ulmeliselt seda sisse ei tule, pigem ikka sealt aukudest kuna need rataste kohal ka.

Edit: Mõtlesin just seda, et kui üritasin sealt august minema saada siis kui rattad ringi all käivad, loobib sealt. Aku, kaitsmeploki, jagaja jne. peale.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 6th, '09, 23:38 
Eemal
Sirguv Noor Samurai

Kui ventilaatorini vees oled peksab sealt päris hoolega igale poole laiali.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 7th, '09, 02:14 
Eemal
Sirguv Noor Samurai

Sina vist nii hullult ei uputanud http://www.omasaar.ee/index.php?content=artiklid&sub=37&artid=16457?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Dets 7th, '09, 02:17 
Eemal
kollane vöö
Kasutaja avatar

Kert kirjutas:

Ei nii hulluks asi ei läinud jah :D

Ma kõva põhjaga vees sõidan (kivi karjäär).

Autos oli vesi pedaalideni umbes.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis