Tänane kuupäev Nov 12th, '18, 22:18

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vitara tõste
PostitusPostitatud: Mär 6th, '10, 11:43 
Eemal
roheline vöö

Auto: Suzuki Vitara
Oskab keegi öelda kui palju kannataks vitarat (95a,3d)tagant tõsta nii et kardaani ei peaks näppima?
Plaanis nii 5cm vedrudele alla panna ja amordi kronsad kõrgemale keevitada,aga ei tea mis kardaan asjast arvab.
Muutsin teema pealkirja, et natuke arusaadavam oleks mis asjast jutt. Kert

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Tere.
PostitusPostitatud: Mär 6th, '10, 11:57 
Eemal
kollane lai vöö
Kasutaja avatar

Auto: SJ413 cabrio / Jeep Cherokee XJ
No väga lihtne ju, tõsta tungiga raamist 5c kõrgemale ja vaata kuidas kardaan jääb. Ja ma arvan, et see 5cm on nii vähe, et ei mõjuta midagi.

rommi

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Mär 6th, '10, 18:12 
Eemal
roheline vöö

Eks ma katsetan,kuigi suht kahtlane tundub,praegugi kardaan üsna suure nurga all ja ei tea kui pikalt nuutigi on mis kasti läheb,
hirm et äkki viskab kardaani kastist välja.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Mär 7th, '10, 21:46 
Eemal
kollane vöö
Kasutaja avatar

Auto: Vitara
5cm ei juhtu midagi, ise pea aasta niimoodi sõitnud juba.
Ainuke mure on, et originaal amordid jäävad natuke lühikeseks (hooga kuskilt löökaugust läbi sõites tõmbab väljapoole põhja).

Edit: Nuuti on ka pea 4-5 cm kui ma õigesti mäletan. Aga olen mina igatpidi seda silda väänanud, ei ole välja küll tulnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Vitara tõste
PostitusPostitatud: Mär 25th, '10, 21:58 
Eemal
roheline vöö

Nüüd siis 5cm tõstetud ja amordid ka pikemaks keevitatud,kõik vunkab,proovitud koormaga ja ilma.
Tekkis selline mõte,et kuidas see tõstmine sellele piduri regulaatorile(või mis iganes jubin see seal silla küljes otsapidi on)mõjub?
Ei ole nagu aru saanud,et tagapidur oleks viletsamaks jäänud,pidurid nagunii suht viletsad.Mis mõte sellel asjal seal üldse on ja mis asendis ta õli peale ei anna,kas siis kui auto koormatud?mitte ei mõika.Ć„kki peaks selle sealt minema viskama ja torud otse panema?
Ja veel selline küss,et kas keegi veel on vitarale karbussi peale aretanud?mul mingi vana honda kahelõõriline peal ja vunkab päris hästi,ainult et õhuklapiga on külmastpeast natuke mängimist,muidu selline lihtne ja lollikindel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Mär 26th, '10, 00:06 
Eemal
kollane vöö
Kasutaja avatar

Auto: Vitara
villem kirjutas:
Nüüd siis 5cm tõstetud ja amordid ka pikemaks keevitatud,kõik vunkab,proovitud koormaga ja ilma.
Tekkis selline mõte,et kuidas see tõstmine sellele piduri regulaatorile(või mis iganes jubin see seal silla küljes otsapidi on)mõjub?
Ei ole nagu aru saanud,et tagapidur oleks viletsamaks jäänud,pidurid nagunii suht viletsad.Mis mõte sellel asjal seal üldse on ja mis asendis ta õli peale ei anna,kas siis kui auto koormatud?mitte ei mõika.Ć„kki peaks selle sealt minema viskama ja torud otse panema?
Ja veel selline küss,et kas keegi veel on vitarale karbussi peale aretanud?mul mingi vana honda kahelõõriline peal ja vunkab päris hästi,ainult et õhuklapiga on külmastpeast natuke mängimist,muidu selline lihtne ja lollikindel.

Ei saa hästi aru mida sa mõtled "piduri regulaatori" all, aga ükski tõstmise FAQ ei räägi midagi, et peaks sellele mõjuma.

Endal ei täheldanud ka , et pidurid halvemad oleks, tõsi küll ei suutnud mina käsipidurit peale silla ehitust tööle enam saada, enda arust panin küll õigesti kokku ja puha, aga ei tea, kang tõuseb ainult cm mitte rohkem, ja kasu 0 :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Mär 26th, '10, 00:59 
Eemal
roheline vöö

Mõtlen seda jubinat mis on tagasilla kohal raami küljes kinni(piduri torud jooksevad sisse ja sealt edasi silla külge ehk siis töö silindritesse)ja mille hoob on silla küljes,silla üles alla liikudes peaks ta seal mingit klappi sulgema või avama?ehk siis mingil hetkel ei anna nagu pidurdades töösilindritele õli peale?aga mis on asja mõte? Kunagi eemaldasin opel kadetil sellise viguri,kuna ta ei lasknud piiskagi õli taha silindritesse.
Vabandan et jutt segane sai.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Mär 30th, '10, 17:50 
Eemal
kollane lai vöö
Kasutaja avatar

Auto: SJ413 cabrio / Jeep Cherokee XJ
See regulaator visake vahelt minema või tõmmake lihtsalt nipukaga klapp lahtisesse asendisse. Regulaatori tööpõhimõte seisneb selles, et kui sa kõvasti pidurdad ja kogu auto raskus esiratastele läheb, siis tagarattad võivad väga lihtsalt blokki minna. See on mehaaniliselt silla küljes ja klapp on vastavalt silla asendile rohkem kinni või lahti. Kui tõste teha, siis regulaator arvabki et sa pidurdad oma autoga pidevalt metsikult nii et tagasild õhus ja õli läbivool suletakse (kaovad tagumised pidurid) :wink:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid